CUMA EYLEMLERİ

2013-09-20 14:19:00

CUMA EYLEMLERİ

 

BUGÜN CUMA EYLEMLERİ VARDI. ÖĞLEN ÜZERİ SAAT 12’ YE BEŞ KALA TÜM CAMİLERDE DOĞU VİLAYETLERİMİZDEN BAŞLAYAN VE UHREVİ ÂLEMDEN YAPILAN DUYURU VE HABERLEŞME İLE HIZLA, ÇIĞ GİBİ YAYILAN EYLEMLER TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE BÜYÜK KATILIMLARLA GERÇEKLEŞTRİLDİ. KÖY KASABA VE BÜTÜN ŞEHİRLERDE YOĞUN KATILIMLARIN OLDUĞU EYLEMLERDE İNSANLAR TOPLU TÖVBE ETTİLER, TOPLU DUALAR ETTİLER, RABLERİNE ŞÜKRETTİLER, HAYIR HASENETTE BULUNDULAR.

EYLEMLERE LİDERLİK EDEN HOCALAR HUTBEDE YAPTIKLARI KONUŞMALARDA EYLEMLERİNİN NE İKTİDARA, NE MUHALEFETE, NE GEZİ GURUPLARINA, NE KANDİLDEKİLERE; NE DE HERHANGİ BİR KARŞIT GRUBA KARŞI YAPILMADIĞINI; BİRLİK BERABERLİK VE ALLAH’IN RIZASI İÇİN YAPILDIĞINI İFADE ETTİLER.

BAŞTA MÜŞRİK TV,  CNN MÜNAFIK TV;  BAZI FASON VE MASON TV’LERİN BİLDİRDİĞİNE GÖRE EYLEMLERE TÜRKİYE ÇAPINDA 20 MİLYONDAN FAZLA KATILIM OLDUĞU BİLDİRİLDİ. EYLEMCİLER EYLEMLERİN RIZAYI İLAHİYİ KAZANDIKTAN SONRA DA SÜRDÜRÜLECEĞİNİ; 24 SAAT İÇİNDE YURT DIŞINDAN DA 500 MİLYON MÜSLÜMANIN CUMA EYLEMLERİNE DESTEK VERECEKLERİNİ VE CUMA EYLEMLERİ YAPACAKLARINI İLERİ SÜRDÜLER.

EYLEMLER SIRASINDA AZ SAYIDA İNSANIN YARALANDIĞI VEYA HASTALANDIĞI HABERLERİ GELDİ. CAMİ MERDİVENLERİNİ ÇIKARKEN YAŞLI BİR AMCANIN BURNUNUN KANADIĞI; HASTANEYE GÖTÜRLEREK TANSİYON HASTASI OLDUĞU TEDAVİSİNİN YAPILDIĞI, YİNE CAMİ MERDİVENLERİNDEN KOŞARAK İNEN AFACAN KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUN DA KOŞARKEN DÜŞTÜĞÜ; DİZLERİNDE HAFİF SIYRIKLAR MEYDANA GELDİĞİ HASTANE GİTMESİNE GEREK OLMADIĞI HABERLERİ VERİLDİ. BAŞKACA YARALANMA VEYA OLUMSUZ BİLDİRİM YAPILMADI.

BATILI TELEVİZYONLAR BU KADAR GENİŞ KATILIMLI EYLEMLERDE YARALANANLARIN OLMAMASINI ŞAŞKINLIKLA KARŞILADIKLARINI İFADE ETTİLER. OTORİTELER IRK, RENK, MAKAM, ZENGİNLİK FARKI GÖZETİLMEDEN YAPILAN CUMA EYLEMLERİNİ KENDİNİ İFADE ETMEK AÇISINDAN İNSANLIK ADINA ÖRNEK EYLEM BİÇİMİ OLDUĞU YÖNÜNDE GÖRÜŞ VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDULAR. BİRÇOK YABANCI ÜLKE DEVLET BAŞKANLARI KENDİ ÜLKELERİNDE DE EYLEMLERİN BU ŞEKİLDE YAPILMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMA BAŞLATACAKLARINI İFADE ETTİLER. 20 Eylül 2013 SAAT: 13:30 K.S.

0
0
0
Yorum Yaz