İHVANIN İHVANLARI

2014-02-15 11:04:00

İSLAMIN ARAP CEPHESİ

TARİH BOYUNCA İSLAMIN DÖRT BÜYÜK EKOL VEYA MERKEZDEN ŞEKİLLENDİĞİ GÖZLENMİŞTİR. İHVAN NAMI DİĞER MÜSLÜMAN KARDEŞLER İSLAMIN DÖRT KUTBUNDAN BİRİDİR, KÖKENİ SEYYİD KUTUPLARA DAYANIR. ARAP İSLAMI OLARAK DA BİLİNİR. DÜŞÜNCE YÖNÜNDEN TÜMDEN GELİMCİ BİR YAKLAŞIMA SAHİPTİR. İSLAMIN TOPLUMA YUKARIDAN AŞAĞI YERLEŞTİRİLECEĞİNİ SAVUNMAKTADIR. BU AÇIDAN BAKILDIĞINDA ANADOLU İSLAM EKOLÜNE VE BEDİÜZZAMANA TERSTİR. HALBUKİ İMANİ AÇIDAN HER İKİSİ DE EHLİ İSLAMDIR.

SEYYİD KUTUP VE ARKADAŞLARI SİYASET YOLU İLE İSLAMIN TOPLUMDA HAKİM OLACAĞININ SAVUNUCULARINDANDIR. BU NEDENLE SİYASETCİLERLE DİRSEK TEMASINDA, ARAP MİLLİYETCİLERİ ORTAK HAREKET EDEBİLMEKTEDİRLER; LEGAL VEYA İLLEGAL PARTİLER KURABİLMEKTEDİRLER. 1952 DE CEMAL ABDULNASIR İLE OSMANLI MİSYONUNU TEMSİL EDEN KRAL FARUKA KARŞI DARBE YAPABİLMİLERDİR!!!! AMA DARBECİLER İHVANA 10 YIL DAYANABİLMİŞTİR VE HAPİSLER VE İDAMLARLA TASFİYE EDİLMİŞLERDİR.

BUNDAN SONRA İHVAN LEGAL VE İLLEGAL YAPILAR ARASINDA HER ÜLKEDE DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE GİDİP GELMİŞLERDİR. CEZAYİR, TUNUS, SURİYE, MISIR HEP DARBE GÖRMÜŞLERDİR. EN SON MISIRDA İKTİDARI ELE GEÇİRECEK GÜCE ERİŞMİŞLER; HATTA SEÇİMLERDE % 50 OY ORANLARINA KADAR DA GÜÇLERİNİ ÇIKMIŞLARDIR. ANCAK DÜNYADAKİ VE BÖLGESEL GÜÇ DENGELERİ VE KONJONKTÜRÜ İYİ OKUYAMAMIŞLAR VE BU SEFER DE ASKERİ CUNTAYLA ÇATIŞARAK MEŞRU OLARAK ELDE ETTİKLERİ KAZANIMLARI KAYBETMİŞLERDİR.

MISIRDA SEÇİM ÖNCESİ YAŞANANLAR VE ÖNCESİNDE ARAP BAHARI OLARAK BAŞLAYAN VE ARAP KIŞINA DÖNEN OLAYLAR SIRASINDA İYİ VE DOĞRU BİR LİDERLİK ORTAYA ÇIKMAMIŞ; OLAYLAR DOĞAÇLAMA RASTGELE MANTIĞI İLE YÜRÜMÜŞ VEYA YÜRÜTÜLMÜŞTÜR. BUNDAN VE YAPILAN TASFİYELERDEN İSLAM VE ARAP DÜŞMANLARI KAZANÇLI ÇIKMIŞLARDIR.  HER GÜÇ ODAĞI İŞİNE GELDİĞİ YERDE VE GELDİĞİ KADAR MÜDAHALE ETMİŞ, DÜŞMAN GÖRDÜKLERİNİN TASFİYE EDİLMESİ SAĞLAINCA DA ÇATIŞMALARIN DEVAMINDAN YANA TAVIR ALMIŞLARDIR.

EHLİ İSLAM, EHLİ AKIL, DİPLOMASİDEN ANLAYAN SAMİMİ İHVAN DOSTLARI 2-3 YIL DAHA SİYASET VE İKTİDAR MÜCADELESİNDEN UZUK DURMALARINI, KONJONKTÜRÜN UYGUN OLMADIĞINI SÖYLERKEN; KENDİLERİNİ SİYASET MÜHENDİSİ SANAN; SAHTE İHVANLAR KENDİ DURUMLARINA BAKARAK İHVANI İKTİDAR OLMAYA KIŞKIRTMIŞ; BAŞLARINA MUSİBETLER GELİNCE DE SAVUNAMAMIŞLARDIR. ŞİMDİ İHVAN HAREKETİ BÜYÜK BİR ZULUMLE YIKILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR; ADALET VE KANUNDAN Bİ HABER ZALİMLER YAVAŞ YAVAŞ İHVANI VE İHVANIN 70-80 YILLIK BİRİKİMLRİNİYOK ETME SÜRECİNİ İLERLETMEKTEDİRLER.

BU DURUMDA HAKLI OLMALARINA; SEÇİLMİŞ TEMSİLCİLER OLMALARINA RAĞMEN HAKLILIK İDDİASI İLE DİRENMEK YERİNE GERİ ÇEKİLMELERİ; ULUSLAR ARASI BİR HEYET HAKEMLİĞİNDE UZLAŞMA YOLU BULMALARI GEREKLİDİR. ŞİMDİ Kİ YOL İHVANI YOK OLMAYA GÖTÜRMEKTEDİR. OYSA YAPILMASI GEREKEN YENİLGİYİ KABUL EDİP EN AZ AĞIR OLAN BİR ANLAŞMAYI KABUL EDEREK GERİ ÇEKİLMEK VE 4-5 YIL SİYASETTEN UZAK DURMAYI TAAHHÜT EDEREK MÜCADELEYİ BİTİRMEKTİR. AMA GÖRÜNEN O Kİ AKIL DANELERİ HALA ZALİMİN ÜSTÜNE KIŞKIRTMAYA DEVAM ETMEKTEDİRLER. İHVAN SURİYEDE DE BÜYÜK BİR ENKAZIN ALTINDA KALIYOR. SONUNDA KAZANSA BİLE KAYBETMİŞ OLACAKTIR. ŞİMDİ SORUYORUM SİZE İHVANIN İHVANI KİMDİR.

NOT: BÜTÜN SIRLAR HUTBEYİ ŞAMİYYEDE GİZLİDİR; SIR İĞNE İLE KUYU KAZMADASIR

0
0
0
Yorum Yaz