İRAN -TURAN

2012-08-09 01:33:00

İRAN TURAN KAVGASI

       İRAN YANİ FARİSİLER 3000 YILDIR TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPMAKYADIR. İRANLILARIN BU DÜŞMANLIĞI ZALOĞLU RÜSTEMİN AFRASİYAB'I (ALP ER TUNGA veya TONGA) ÖLDÜRMESİ İLE SU YÜZÜNE ÇIKMIŞTIR. BU DIRAM KARŞISINDA TÜRKLER SAVAŞMADAN YENİLGİYİ KABUL ETMİŞLERDİR. APLERTUNGA DESTANI BİR TRAJEDİDİR.

        İRAN TURAN SAVAŞI TÜRKLERİN İRANDA DAVLET-HAKİMİYET KURDUĞU ZAMANLARDA DA İÇTEN DEVAM ETMİŞTİR (SELÇUKLU SULTANLARI VE DEVLER ADAMLARINI ÖLDÜRMELERİ, HASAN SABBAHLAR VB). FARSLAR ŞİALIĞI OLUŞTURARAK SİYASİ VE DİNİ OLRAK KULLANMIŞLAR; İÇLERİNDEKİ TÜRK ASILLI TOPLULUKLARI ŞİALIĞI MİLLİYET GİBİ GÖSTEREREK ASİMİLE ETMEYE ÇALIŞMIŞLARDIR. BU GÜN İRANDA 40 MİLYON TÜRK-AZERİ YAŞAMAKTADIR VE SESLERİ ÇIKMAMAKTADIR VEYA ÇIKARAMAMAKTADIRLAR. ÇÜNKÜ 20-30 SENEDE BİR TÜRK AYDIN VE ELİT TABAKA DARBELENMEKYEDİR; ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNE KIYIM UYGULANMAKTA; SÜRGÜN EDİLMEKTEDİR (EN SON 1989 DA AYETULLAH TEBRİZİYİ DE ÖLDÜREREK BU UYGULAMA YAPILDI VE 2,5 MİLYON AZARİ GENCİ ÜLKEDEN SÜRÜLDÜ).

‎       3-5 YILDIR TÜRKİYE İRANI ULUSLARARASI ARENADA KORUYOR VEYA KORUMAYA ÇALIŞIYOR. BEN BUNA ANLAM VEREMİYORDUM VERMEKTE İSTEMİYORUM. HAKİM GÜCLER İRANI GÖSTERİP ORTADOĞUYU TERBİYE EDİYORLAR. GİZLİ MÜTTEFİKLİK DURUMU. ABD ATIYOR TUTUYOR AMA GEL GİR DESEN İRANA GİRMEZ. BU DURUM ENÇOK ONLARIN İŞİNE YARIYOR, İSRAİLİN İŞİNE YARIYOR; İSLAMIN ÇİRKİN VİTRİNİ İRAN ETRAFI TEHDİT EDİYOR. İRAN CUMHURBAŞKANI SUUD KIRALINA NEDEN BU KADAR (50-60 MİLYAR DOLAR/ YIL) SİLAH ALDIĞINI SORUYOR; NEDEN ACABA

       İRAN TÜRKİYEYİ HER ZAMAN ARKADAN VURMUŞTUR; VURUR. ÇÜNKÜ İÇİNDEKİ TÜRK UNSURLAR İRAN İÇİN BÜYÜK TEHLİKEDİR. ONLARI DA ŞİALIKLA AVUTUYOR VEYA PERYODİK DARBELİYOR; DAĞITIYOR. HUMEYNİ REJİMİ GELELİ DEĞİŞİK ZAMANLARDA YAPILAN BASKI VE ZULUM NEDENİYLE 5-6 MİLYON AZERİ İRANI TERKETMEK ZORUNDA KALMIŞTIR. İRAN İSLAMİ OLARAK DA İFRAT BATAKLIĞINDA OLUP İSLAMIN DIŞINA ÇIKMIŞTIR. DİN ALİMLERİ NİFAK OLMASIN DİYE FETVA VERMİYOR AMA İRAN KENDİSİ ZATEN NİFAKTIR. PARÇALANMASI HAKTIR; İSTİBDA İLELEBET DEVAM ETMEZ; EDEMEZ.  

0
0
0
Yorum Yaz