KURAN VE RİSALELERİN NURLARI

2016-12-26 16:33:00

NUR VE ZULMET: 

 

7 YILDIR RİSALE OKUYORUM. BAZI DOSTLARIM RİSALELERDE NE BULDUĞUMU SORUYORLAR. TÜM İSLAM ALİMLERİ KABUL EDERLER VE DEMİŞLERDİR Kİ: "KURAN BİR NURDUR; İNSANI, ALEMİ AYDINLATIR". BU HALİYLE KUR'AN, ALLAH'IN KULLARINA VE DİĞER ŞUUR SAHİPLERİ YARATILMIŞLARA RABLERİNİ VE AHİRETİ TANITIR. 

RİSALELER DE KURAN'IN SONSUZ TAYFINDAN BİR TAYFI OLUP  GÜNEŞİN YEDİ RENGİ GİBİ 7/YEDİ RENGİNİ VERİR. YANİ KURAN'IN SONSUZ NURUNUN BİR CÜZÜDÜR. ÖZELLİKLE BU ASIR ZAMANININ KARANLIKLARINDA  ÖNÜMÜZÜ AYDINLATAN ÇOK FONKSİYONLU BİR LAMBADIR.

RİSALELERİN NURLARI ÖYLE BİR LAMBADIR Kİ ŞUALARI BAZAN BİR EL FENERİ, BAZAN BİR GECE GÖRÜŞ KAMERASI, BAZAEN BİR TERMAL KAMERA, BAZEN UZAKLARI GÖRMEK İÇİN BİR DÜRBÜN VEYA TELESKOP, BAZEN DE MİKRO ALEME BAKMAK İÇİN BİR MİKROSKOP OLUVERİR VE NUR TALEBELERİNİN YOLUNU VE HATTA KALBİNİ AYDINLATIR. BU ASIR ZAMANINDA BAZI VELİLERİN BİLE SAVRULUP DELALET FIRKALARININ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ, KAVRULUP YANIP GİTTİĞİ ŞARTLARDA RİSALE TALEBELERİ HİÇ TEREDDDÜT ETMEDEN VE YOLLARINI ŞAŞIRMADAN RIZAYI İLAHİYE DOSDOĞRU YÜRÜRLER.

SAMİMİ RİSALE TALEBELERİ, TAHKİ Kİ İMAN, SALİH AMEL, HAKK VE SABIRLA YÜRÜDÜKLERİ BU YOLDA ONLAR ADETA ASIR SURESİNİN 4 ESASININ TEZAHÜRÜDÜRLER. ALLAH RIZASI İÇİN YAPILANLARI ZAYİ ETMEZ; ECİRLERİNİ DE EKSİLTMEZ.

 

0
0
0
Yorum Yaz