YENİ YIL, YENİ ÜMİT

2013-12-31 21:14:00

  YENİ YIL, DUA VE YENİ ÜMİT


       YENİ YIL BİZLERE GEÇMİŞE DÖNÜK BİR MUHASEBE; GELECEK İÇİN DE BİR PLANLAMA VASITASIDIR. BİZLER İSLAM ALEMİ OLARAK TÜRKİYE VE ORTA DOĞU DA RAHAT VE HUZURLU BİR 2013 GEÇİRMEDİK. BUNLAR BİZLERE BİRER İMTİHANDIR; YAPTIKLARIMIZ VE YAPMADIKLARIMIZIN KARŞILIĞI OLARAK. "MUSİBETLER MUVAKKATTIR" ASIL OLAN SULHTUR. GEÇENLERDE BİR AYET MEALİNDE: "ALLAH İSLAM TOPLULUKLARINA MUSİBETLER VE BELALAR VEREREK SINAR; GERÇEK MÜMİNLER İLE MÜNAFIKLARIN AYRILMASINI İSTER" DENİYORDU. TAM DA BU ZAMANA SÖYLENMİŞ GİBİ GELDİ BANA.

       ZAMAN EN BÜYÜK MÜFESSİRDİR; SABIRLA BEKLEYENLERDEN OLALIM, İSLAM ALEMİNE DUA DUA EDELİM. RABBIM BU FİTNE VE BELALARI BAŞIMIZDAN DEFETSİN, TÜM ALEMİ İSLAMI FERAHA VE REFAHA ERDİRSİN İNŞAALLAH. ALLAH DOSTLARINA, RIZAYI İLAHİYİ GÖZETENLERE DE YARDIM ETSİN. YALANCILARA, FİTNECİLERE, MÜNAFIKLARA FIRSAT VERMESİN. ÖZELLİKLE SURİYEDE, MYANMARDA VE DOĞU TÜRKİSTANDAKİ KARDEŞLERİMİZİ VİCDANLARIMIZ ZORLAYAN ZULÜMDEN KORUSUNi KURTARSIN; İNŞAALLAH.

      BU MECLİSTEKİ DOSTLATIMZA DA TÜM SEVDİKLERİ İLE HAYIRLI, SAĞLIKLI, HUZURLU BİR YIL DİLİYORUM. ALLAH YARDIMCINIZ VE YARDIMCIMIZ OLSUN. AMİN

0
0
0
Yorum Yaz